Veritabanı Yedekleme


1 - Yedekleme Öncesi Durdurulması Gereken Servisler

Veritabanı klasörü yedekleme işlemine başlamadan önce aşağıdaki servislerin tamamını durdurmanız gerekmektedir. Aksi taktirde veritabanı yedekleme işlemi sırasında hata alırsınız ve başarılı bir yedekleme yapamazsınız.

  • Fortilogger DB
  • Fortilogger Listener
  • Fortilogger OLAP
  • Fortilogger Service

2 - Veritabanı Klasörü Dosya Konumu Öğrenme

Veritabanı klasörü varsayılan olarak "C:\fortilogger" dizinine kurulmaktadır. Eğer kurulum sırasında değiştirmediyseniz "C:\fortilogger" klasörünü kopyalamanız yeterlidir. Kurulum sırasında veritabanı klasörünü değiştirdiniz fakat dosya konumunu hatırlamıyorsanız "C:\Program Files\Common Files\Fortilogger" klasörü altında "fortilogger" dosyasını açarak "DATADIR" başlığı altında veritabanı dosya konumunuzu öğrenebilirsiniz.

3 - Veritabanı Klasörünü Kopyalama

Servisleri durdurduktan sonra veritabanı klasörünü önceden ayarladığınız başka bir konuma kopyalama yapabilirsiniz. Kopyalama işlemi başarılı olarak tamamlandığında veritabanı yedekleme işleminiz bitti demektir.

Not : Veritabanı yedekleme işlemi sonrasında, durdurduğunuz servislerin tamamını yeniden başlatmanız gerekmektedir.

Not : Fortilogger versiyon yükseltme işlemi yapacaksanız durdurduğunuz servisleri yeniden başlatmanıza gerek yoktur. Kurulum tamamlandığında servisler otomatik olarak başlatılacaktır.


Veritabanı Yedekleme   Versiyon Yükseltme
Eklenme Tarihi
  •   8.11.2021