Ön Gereksinimler 


FortiLogger’ı bilgisayarınıza kurmak için aşağıdaki ön gereksinimlere ihtiyaç duyulmaktadır:

1. Min. 8 GB Bellek, çift çekirdek işlemci, cihaz başına min. 100 GB disk alanı (Not: Disk alanı log tutma ihtiyacınıza göre değişiklik gösterebilir)

2. 64 bit destekli Windows 7 ve üzeri masaüstü veya 64 bit destekli Windows 2008 R2 ve üzeri sunucu işletim sistemleri (32 bit işletim sistemi desteklenmemektedir)

3. Kritik uygulamalarınızın bulunduğu (Muhasebe, ERP, CRM, Active Directory, IP Santral vb.) aynı işletim sistemi üzerine kurulmaması (Not: Sanallaştırma platformlarına da kurulum yapılabilir)

4. Windows güncelleştirmelerinin yapılması

5. İnternet bağlantısı

6. Bölge ayarları olarak Türkiyenin seçilmesi

7. Tarih ve saat ayarlarının güncel olması (Not: Windows güncellemesi ile saat ayarları UTC+03:00 olarak güncellenebilir. Alternatif olarak UTC+03:00 olan bir bölge seçilerek internet üzerinden saat güncelleme seçeneği kapatılabilir)

8. 5651 sayılı kanun kapsamında logların imzalanarak yedeklenmesi işlemi FortiGate cihazının zamanını dikkate almaktadır. Lütfen FortiGate cihaz tarih ve saatinin doğru olduğundan emin olunuz.

9. FortiLogger Yazılımı FortiOS 5.2.6 ve üzeri FortiGate Firmware versiyonlarını desteklemektedir. HotSpot ve diğer gelişkin özelliklerin kullanımı için FortiOS 5.6.0 ve üzeri FortiGate Firmware versiyonları önerilmektedir. HotSpot modülünde, açılabilecek olan kullanıcı hesaplarının sayısı, kullanılan FortiGate cihazınızın modeli ve performans değerleriyle sınırlıdır.

10. FortiLogger Yazılımının internet erişiminde 53 UDP/DNS, 80 TCP/HTTP, 123 UDP/NTP, 443 TCP/HTTPS, 465 TCP/SMTPS ve 587 TCP/SMTP portlarının açık olması gerekmektedir.


Ön Gereksinimler   Requirements
Eklenme Tarihi
  •   3.03.2017